The Slavonic Corps

Uskupení The Slavonic Corps je soukromá vojenská organizace registrovaná v Hong Kongu, jejichž členové jsou zapojeni, případně se zapojili do války v Sýrii.

Na jaře roku 2013 se začali zobrazovat reklamy zadané touto společností na několik ruských webech zaměřených na vojenskou tematiku. Reklama slibovala 5000 dolarů měsíčně za ochranu Syrských energetických zařízení. Tato reklama zaujala většinou bývalé členy organizací OMON,SOBR,VDV a Spetsnaz, z nichž většina již měla bojové zkušenosti z Tadžijské občanské války a z druhé války v Čečensku.

Kontraktoři byly po přestupu v Bejrútu v Libanonu přepraveni do Damašku v Sýrii a následně na syrskou vojenskou základnu v Lakatii. Do října 2013 měla The Slavonic Corps 267 kontraktorů, kteří byli rozděleni do dvou skupin.

Kontraktoři byli většinou vybaveni velmi zastaralou výzbrojí – k obraně ropného pole Deir ez-Zor jim byly slíbeny tanky T-72, ale namísto nich měli k dispozici pouze autobusy pokryté ocelovými pláty. Po příjezdu také zjistili, že o jejich účasti nemá ponětí a ani žádné informace jak Syrská armáda, tak také ruská bezpečnostní služba.

Po návratu do Ruska byly kontraktoři zatčeni FSB, stejně tak zakladatelé tohoto uskupení. (zdroj wikipedia.org)

Napsat komentář