12 komentářů u „Rakety v Mariupolu – aktualizováno“

 1. Narodil jsem se a žil na Ukrajině v česko -- ukrajinské rodině, Urajina a Rusko skok z feodalizmu do socializmu atd., Rusko je expanzní stát odjakživa bez zabran i s Putinem,a Ukrajina -- Ukrajině, Porošenko je měkký a pravý blok a separatiste by se měli podvolit a naučit ukrajinský anebo odtáhnout, třeba do Ruska i do pr….!

  Odpovědět
 2. doplnění komentáře z 1.2.2015:
  do pr….. znamená -- i do provinincii Ruska, a to je 130 autonom-
  ních republik a oblasti. Bratři Ukrajinci a Rusové nezažili kapitalizmus a teď jsou pozadu za pokrokovými státy o 100 let, bohužel. Separatiste, pravý blok i ostatní
  strany jsou fanatici a utopiste, atd. Ukrajina by měla být konečně volná i včetně Krymu. Jednání příslušných politiků není na ůrovni.Separatisté,většinou jsou politovanihodni bojovnici. Za Ukrajinu většinou umiraji nevinní 19 branci -- dětí, kvůli blbosti politiků a hlavně frajera Putina. Mám projetou Ukrajinu i Rusko, tak vim o čem mluvim. Bída a utrpení, a o tom to je.

  Odpovědět
 3. Všem a zkratka:
  v roce19 47 byly vyhnáni němci z Čech po 500 letech osidlení,-
  v roce 1947 vratily se češi z Ukrajiny do Čech,- asi po 80 letech,-
  tak proč rusové -- číli separatiste, nechtěji zpět do Ruska po asi
  65 letech???? Není to drzost???? Samo že abnormní drzost.

  Odpovědět
 4. Na podzim 2014 jsem navštívil Ukrajinu: veni,vidi, vici !
  Doporučuji všem neznalcům a chytrákům přečist si dějiny Kyjevské Rusi -- čili Ukrajiny /kdy ještě neexistovalo Rusko/ a dějiny Ukrajinských kozáků.
  Lidé bděte a neblbněte, Ukrajina má právo volit své přátele i nepřátele. Přeji Ukrajině nezávislost a řízněte do toho všichni bez pardonu. Slava Ukrajině!

  Odpovědět
 5. V každém případě veškerá vina na prohře Ruska ve světě je na Putinovi a ¨
  Gorbačovo

  vi, o Jelcim nemluvě. Případná kandidace na Porošenka nebo Putina je možná,
  záruka ůspěchu.

  Odpovědět
 6. V každém případě veškerá vina na prohře Ruska ve světě je na Putinovi a ¨
  Gorbačovo

  vi, o Jelcim nemluvě. Případná kandidace na Porošenka nebo Putina je možná,
  záruka ůspěchu. Rozumný diktator by vše vyřešil a srovnal poměry.

  Odpovědět
 7. Putina, Zacharčenka a spol pohnat před meinárodní soud pro válečné zločiny.

  Výše jmenování jednají ve známení středověku, i když jsme v novověku.

  Je to jejich ostuda.

  Odpovědět
 8. Historické skutečnosti:
  Rusové -- Donští kozáci,pod vedením atamana Jermaka, po dohodě s ruským carem, v 18 stol. vyvraždili Tatary na Donu i za Uralem i na Krymu, a potom se vše i s celou Sibiři a nevěřícimi i dalšimi nevědoucími čučmeky přivlastnilo Rusko, / podobně jako Američané s Indiany/. Pro zbytky Tatarů byla zřízena rezervace, autonomie, hlavní město Kazaň. A teď by byly anebo jsou na řadě Ukrajinci.

  Ukrajinci -- Záporožští kozáci, již v 15 -- 17 stol. bojovali i na Krymu s tatary, turky, a doma s poláky i rusy, a po dobrovolném připojení k Rusku 1654, Ukrajina byla utiskována Ruskem, především východní Ukrajina, a po roce 1945 rusofilizace. V Rusku je stejná bída, na vsi, tak jsem zvědav kdo konečně Putinovi nakope prdel.

  Odpovědět
 9. Tvé vidění světa je poněkud pokřivené a nemohu než nesouhlasit s tvými poněkud ukrajinsko-nacionálními názory. Proboha nebýt rusů a ruštiny tak pro mnohé vědecko-odborné názvy nemáte ani vlastní ukrajinský pojem, a ty ty budeš plivat na Rusko? V Rusku jsem strávil mnoho měsíců, ten národ je mi velmi blízký a považuji ho za hlavní ve slovanské vzájemnosti.

  Odpovědět
 10. Jaroslav Romaňuk -- historicke skutecnosti jsou takove, ze tatari vyvrazdili puvodni obyvatelstvo 500 let predtim, nez je zase z Krymu vykopli Rusove. A to jeste ti muslove jezdili dal do Evropy a unaseli lidi a prodavali je jako otroky, popripade znasilnovali a vrazdili. Takze Rusove jim dali, co zaslouzili…

  Odpovědět

Napsat komentář