Policejní pronásledování

Během pronásledování utrpěli 3 policisté lehké zranění, záchranná služba je převezla do nemocnice na ošetření.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky zastavili dnes kolem půl druhé odpoledne v ulici U Libeňskému zámku bílý vůz Citroën Picasso, který figuroval v celostátním pátrání jako odcizený. Včera totiž mezi sedmou a osmou hodinou večerní odcizila neznámá osoba ve středočeských Milovicích vůz značky Citroën a policisté dnes toto auto zastavili. Během kontroly však řidič najel na kontrolujícího policistu, sešlápl plyn a začal ujíždět metropolí velmi nebezpečnou a bezohlednou jízdou. Policisté vystřelili na levou zadní pneumatiku pronásledovaného vozu, kterou zasáhli, a řidič pak ale dál ujížděl doslova na ráfku. Projížděl ulicemi Jankovcova, Ortenovo náměstí, Zenklova, Písečná a Přemyšlenská, u ulice Valčíkova dokonce ohrozil procházející chodce.

Během pronásledování se jeden z policistů snažil o zastavení citroënu na křižovatce ulic Třeboradická a Horňátecká, řidič však na něho najel, poškodil dveře policejního auta a aniž by zastavil, ujížděl dál s šesti policejními vozy v závěsu. Nakonec zastavil v Třeboradické ulici a spolu se spolujezdcem se dali na útěk. Po pár metrech je však policisté doběhli a zadrželi. Při zákroku jeden policista špatně našlápl na chodník a poranil si kotník. Všichni tři policisté proto skončili na ošetření v nemocnici. Podle prvotních informací ošetřujících lékařů měli policisté lehčí zranění.

Policisté provedli u zadrženého řidiče orientační dechovou zkoušku, která byla negativní, ovšem test na přítomnost návykových látek v těle vyšel pozitivně. Zadržená dvojice skončila na nejbližší služebně, kde si ji pak vyslechnou i kriminalisté výjezdové skupiny. Vzhledem k tomu, že případ je teprve na samotném počátku, v současné chvíli je prozatím brzy na jakékoli závěry a stanovení právní kvalifikace. Událostí se zabývají i policisté z oddělení vnitřní kontroly, kteří musí vyhodnotit oprávněnost použití donucovacích prostředků.

[zdroj: popis u videa, PČR]

1 komentář u „Policejní pronásledování“

  1. Můj názor je, že na videu v čase 0:50 mělo policejní auto zkřížit cestu pronásledovanému. Prostor bez ostatních účastníků provozu a čas byl. Veliká chyba je, že se honička dostala až do úzkých ulic s chodci.

Komentáře nejsou povoleny.