Novinářka Lizzy Phelan – Mediální válka aneb pravda o Libyi

Ačkoliv je válka v Libyi nějaký ten čas za námi, jistě nepohrdneme dalším videem. Tentokráte zachycující zpověď novinářky Lizzy Phelan, jenž uvízla v Tripolisu v hotelu Rexos s několika dalšími žurnalisty. V tomto případě se nejedná ani tak o válku jako takovou, ale válku masmediální… Díky takovýmto informacím si člověk často uvědomí, že to co v televizích vidíme a novinách čteme, opravdu nemá příliš s pravdou společného (bohužel) …

Také přidávám dopis ruských lékařů z Tripolisu, který byl adresován V. Putinovi a D. Medveděvovi:

Vážený Dmitriji Anatoljeviči Medveděve a Vladimíre Vladimíroviči Putine!

Prosíme vás o pomoc. Probíhá zcela nezakrytě agrese USA a NATO proti suverénní vládě Libye, která ohrožuje nás i prosté Libyjce. Cílem bombardování je také Tripolis a okolí, jehož objekty protivzdušné obrany a letectva (letiště) byly už dávno zničeny.

Dnes v noci a ráno, 24. března, bombardovaly stíhačky již vybombardované kasárny, navíc se zásahy do sousedních civilních cílů. V Tadžuře, kde se také nacházíme, byl zničen civilní jaderný reaktor (Libyjské středisko pro jaderný výzkum). Střely nebo bomby zasáhly i největší Kardiochirurgický ústav v zemi. Spadla střecha, nosné zdi, střepiny ze zbraní i sekundárně zdiva a oken se zabodávaly do tělíček našich nešťastných pacientů, Osmnáct jich zahynulo, jejich matky (pokud se tak nestalo v aseptickém pokoji) zemřely s nimi. My lékaři, ani obyvatelé čtvrti, v níž se nacházíme, jsme to nečekali – a nestačili jsme nemocnici evakuovat. Lidé zde umírali i na ulicích, a to v takovém množství, že to od počátku nepokojů nepamatujeme. Vy v Evropě tomu říkáte “ochrana civilního obyvatelstva” – smrtí?

Genocida uskutečňovaná proti Libyi… je zločinem proti lidskosti. Obracíme se na vás a na světové společenství s prosbou o pomoc. Libyjci i my, kteří zde žijeme mnoho let, máme jedinou naději: Rusko a vás, jeho občany a představitele. Jsme zde svědky toho, že po neúspěšném pokusu o státní převrat řízený ze zahraničí, se po únoru 2011 každodenní situace uklidnila a zlepšila, byl obnoven veřejný pořádek. Věřili jsme proto, že Rusko bude automaticky vetovat veškeré snahy o dobrodružství, ale mýlili jsme se.

Dnes lidé neskonale trpí. V únoru obyvatele terorizovaly bandy zlodějů a krimináníků, uprchlých i puštěných z egyptských vězení, které na východě země přepadávaly policejní služebny, pobíjely osazenstvo a ozbrojovaly se, nazývány Západem “klidnými demonstranty”. Ti, kteří bandy řídí, chtějí rozhodovat o libyjské ropě. Dezinformovali světovou veřejnost, že jsou to Libyjci a bojovníci proti režimu. Nevíme, komu se může nelíbit zdejší systém sociální dostatečnosti a komfortu. Kdyby totiž podobný systém vládl v naší vlasti, nikdy bychom ji neopouštěli. Jednoduše – nebyli bychom zde. My nenecháme Libyjce bez pomoci. Ale prosíme vás, pomožte zastavit vražednou protilidovou agresi. Ruce pryč od Libye!

Podepsán: S. Borodovskij a dalších 37 původem ruských lékařu v Tripolisu…

Napsat komentář