SPETSNAZ – Ruské speciální vojenské síly

SPETSNAZ (Войска специального назначения – спецназ) – vojska speciálního nasazení

SPETZNAS je název pro ruské speciální armádní jednotky, avšak v tomto názvu se skrývá mnoho rozdílných jednotek.
Nejvýznamějšími jednotkami jsou následující tři: Spetsnaz FSB, Spetsnaz MVD a Spetsnaz GRU.

Spetsnaz FSB – má dvě skupiny “ALFA” a “VEGA” (dříve známý pod názvem Vympel).

Úkolem Alfa týmu jsou jakékoliv operace proti teroristům, a likvidace nepřátelských vůdců.

Úkolem týmu VEGA jsou diverzantské operace (ničení jaderných elektráren, raketových sil, likvidace prezidentů, …). Členové Vegy musejí mít tyto parametry: výjimečná fyzická kondice, vysoká inteligence, znalost nejméně dvou cizích jazyků, schopnost práce “v civilu”, výborné ovládání vozidel, znalost a ovládání všech druhů zbraní, pokročilá práce s výbušninami!

Spetsnaz MVD – má dvě jednotky Vityjaz či Rus.

Úkolem těchto jednotek jeboj proti terorismu, potlačování vzpour ve věznicích a boj s organizovaným zločinem.  Často tyto jednotky tvoří založní teamy při operacích na osvobozování rukojmí.

 

Spetsnaz GRU – tyto jednotky jsou pod přímým velením generálního štábu armády resp. vojenské rozvědky GRU.

Úkolem těchto jednotek je hloubkový průzkum v týlu protivníka, sabotáže, útoky na důležité nepřátelské jako jsou – velitelství, umístnění zbraní hromadného ničení, … Ruské námořnictvo má podobnou jednotku s vynikajícími potápěči, která nese označení “Delphin“.

 

Jen perlička na závěr od admina. Říká se, že v době studené války byly ve velkých Evropských městech umístěny kufříkové jaderné bomby. Tyto kufříky se ve většině těchto měst mají, údajně, stále ještě nacházet. Ale pravděpodobně se jedná o fámu, ale přišlo mi zajimave se o ni podělit.

30 komentářů u „SPETSNAZ – Ruské speciální vojenské síly“

 1. tomu dostat se do pazoury to radši at mně rovnou střelí hodně tvrdý chlapy

 2. Jsou to dost tvrdí chlapy ale na Zelené barety nemají ty se učí používat nejen drtivou sílu ale také taktiku

 3. jo a Delta Force je odnoš Zelených baretů a je to protiteroristická jednotka jejich prací není přímý boj na který se Spetsnaz specializuje pokud by ale měly za úkol najít přepadnout a zničit, Spetsnaz by neměl šanci. Jinak na klasické přímě boje je vyslána spíše jednotka Zelených baretů která je na to nejlepší.

 4. Delta force… blabla. najít přepadnout a zničit… bla bla. Ako asi rusi utlmili čečenskú vojnu? Ako asi zlikvidovali všetkých “poľných veliteľov” v Čečensku? Našli a zničili. Ruské jednotky majú v čečensku výborný “výcvikový” priestor a protivníkmi sú mimoriadne ľstiví protivníci vybavení najmodernejšou výzbrojou a výstrojou, ktorú im tzv. “vyspelý západ” je ochotný poskytnúť.

 5. Jestli jsou zelený barety lepší než Spetsnaz tak si chlapče asi nebyl v chrudimi … jeden člověk od paragánů (Červených baretů) sundal 3 bigoše a ještě se jim vysmál 😉

 6. Video “Vityaz trainig” není tréninkové video. Je to přijímací zkouška do jednotky. A není úplné. Po skončení běhu, brodění a těch sraček, musí ještě kandidát vydržet 4 kola v kickboxu, každé s jiným vybraným členem jednotky. Pokud vydrží a komise uzná, že nebyl pasivní, dostane baret a stane se členem jednotky.
  Zápas nedávno nepřežil kandidát, juniorský mistr světa v kickboxu Alexej Kočkin. Zkolaboval a nepodařilo se ho zachránit.

 7. Mám pocit pánové, že tomu rozumíte, ale ne tak jako já. Mám Vysokou vojenskou školu v zahraničí a u jednotek kde je hlavním heslem: česť dolg rodina ( specnaz) jsem skončil v hodnosti kapitán. Výběrové řízení trvalo tři dny a byl to záhul, v boji jsem byl 3x zraněn, líbilo se mi tam. Se zelenýma baretama ap. se to nedá srovnat. Jarda

 8. Co ještě napsat? Vše je už napsáno, jedině že heslo specnazu zní: “Tam, kde jiní nestačí”. Prostě světová JEDNIČKA je specnaz.

 9. A ještě, že jednou zeleným baretům natrhnou prdel, jenže my jsme v NATO takže i nám !!!!!!!!! PRYČ Z NATO, JEN K RUSKU

 10. Vysoky_Japonec
  —-
  tak že srovnali se zemí celej Grozny včetně civilistů ….

 11. Jarda
  —-
  Není náhodou služba v cizí armádě ( kromě armád spojenců) trestná ? 😀

 12. Já myslím, že nám tu kolega pěkně kecá 🙂 Dokud nedodá důkaz, tak mu určitě věřit nebudu 🙂

 13. Sluzba v cizi armade trestna neni. Je to brano jako jako prace v zahranici treba jako zednik, kuchar a pod. Spetznas je momentalne nejlepsi vojenska jednotka sveta. Cca pred peti lety se americane a rusaci preli o to, kdo ma nejlepsi spec. Jednotku. V Čečensku se vybrali dvě úplně totožné vesnice o stejném počtu obyvatel. Jednu měli vyčistit zelený barety a druhou spetznas. Prvni sli barety, po 12h. meli barety hotovo. Sest ranenych, a hafo munice vystrileno.
  Druhy den na to sli rusaci. Za celou noc nepadl ani jeden vystrel. Rano tam najela armada s technikou a s americanama. Cekalo je prekvapeni, vsichni obyvatele byli mrtvi. Vsichni byli podriznuti. Spetznas sedeli v mistnim baru a chlastali vodku bez jedineho ztraceneho muze a bez jedineho zraneneho.

  Takze kdo je lepsi? Spetznas nebo Zeleny barety? Jasná volba: SPETZNAS

 14. Panove, az od roku 2005 neni tresna sluzba u jine nez ceske armady, a ten komentar s vesnici v Cecensku to je strasny co tady jsou lidi schopny napsat.

 15. To teda čumím co se tu najde za retardy 😀 😀 je jasný že Delta F nebo zel bar.. Sou nej na sv plus to že mají nej techniku na sv je taky trochu takový menši detail 😀

 16. Stačí se kurva trochu podívat na int… Např USA ma na arm pře 700 miliard dolaru 😀 a to Obama hlavňe investuje do infra struk.. A školství 😀 No a rusove maji akorat 70 miliard za rok a to už jim tam lide chcipaj hlady 😀

 17. Naprosto souhlasím s tím, že Spetsnaz jsou nej. Na světě….. Mám instagram a jednou jsem našla účet nějakého vojáka (spetsnaz)….. Možná to není dovolený, aby měli instagram, ale fakt nekecám. Tak jsem mu zkusila napsat….. Poslal mi nějaký videa o spetsnaz atd. A z těch jde poznat, že Delta force se s jim nikdy nevyrovná

 18. Pánové,klid.Jarda až tolik nekecá!Zažil jsem.Us má výzbroj,ale u Spetsnaz jde o přímý boj.Jsou be
  zkonkurenční.

 19. Spetsnaz nejlepší jednotky světa američani se jenom vytahujou jak kšandy ale nesahaji jim ani po prdel!!! No chran američany buch kdyby se dostali do křížku s Rusákama ani Hilary by jim nepomohla!!!

 20. Ani nevíte o čem mluvíte a z jakých taktických skupin se spetsnaz skládá,ale věřte at je to Seal až po mosad nemá na výcvik jmenované ruské skupiny jestli Alfa nebo dříve Vi….

 21. More konečně giganskej web,,, Nás nezajímá, že je to SPECNAZ more , my ciganí zabijaci říkame SPETSNAZ protože S PETlahví Si Náramně Análně Zadovádím,,, more na nás nikdo nemá…. zítra si sednu na Petlahev od 2L Mirindy…

Komentáře nejsou povoleny.